Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Real Madrid, învinsă surprinzător în campionat

Real Madrid, învinsă surprinzător în campionat

29 Oct 2017   •   16:36

Campioana Spaniei şi a Europei la fotbal, Real Madrid, a suferit o înfrângere incredibilă, duminică seara, în La Liga, pierzând cu 1-2 partida cu Girona, echipa catalană fiind pe locul 11 în clasament.

Pe stadionul Municipal de Montilvi, în faţa a aproape 15.000 de spectatori, madrilenii au condus la pauză cu 1-0, prin golul reuşit de Isco în minutul 12, însă după pauză Girona, susţinută frenetic de suporteri, a reuşit să întoarcă incredibil scorul, prin golurile lui Stuani ('54) şi Portu ('58).

Sosirea autocarului echipei lui Zinedine Zidane la stadion a fost întâmpinată cu huiduieli şi cu steaguri ale regiunii Catalonia fluturate de suporterii Gironei adunaţi în zona arenei sportive.

În urma acestui rezultat, Real Madrid rămâne pe locul 3 în La Liga, cu 20 de puncte, la 4 puncte distanţă de ocupanta locului secund, Valencia, şi la 8 faţă de liderul FC Barcelona