Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Schuster are probleme: Valladolid ? Real Madrid 1-0 (VIDEO)

Schuster are probleme: Valladolid ? Real Madrid 1-0 (VIDEO)

15 Noi 2008   •   23:44

Un gol superb al lui Fabian Canobbio oferă lui Real Valladolid o victorie meritată contra Real Madrid. În acest fel Real Madrid ratează şansa de a se reinstala pe prima poziţie în Primera.
Pe parcursul meciului, ocaziile au balansat de ambele părţi, deşi au fost puţine mingă care să poată pune probleme cu adevărat portarilor în prima repriză.
Ce s-a putut observa a fost degringolada din apărarea madrilenilor cu Sergio Ramos, Cannavaro, Heinze, Marcelo. Pe rând, atacaţii lui Valladolid au fost capabili să înainteze nestingheriţi. Dar au fost împiedicaţi să înscrie doar de ineficienţa lor. Acest lucru avea să se schimbe după pauză, când Canobbio şi dus meritat echipa în avantaj.
Madrid a încercat să revină în joc, Guti făcându-şi rar apariţia la construcţie. Urcarea în atac a acestora a permis contrele lui Valladolid.
O ocazie mare pentru Real a venit în minutul 87 când portarul gazdelor, Asenjo, reuşeşte să îi sufle o minge de la picioare lui Raul.
Rezultatul ar putea fi sinonim cu plecarea Bernd Schuster de pe Bernabeu.