Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Sevilla, în avantaj după prima manşă a semifinalelor Cupei Regelui Spaniei

Sevilla, în avantaj după prima manşă a semifinalelor Cupei Regelui Spaniei

04 Feb 2010   •   10:42

Sevilla a devenit favorită pentru calificarea în finala Cupei Regelui Spaniei, după victoria cu 2-0 de acasă cu Getafe, în manşa tur a semifinalelor. Luis Fabiano a punctat în prelungirile primei reprize, înainte ca Mario să înscrie un autogol cu zece minute înainte de final.

La capătul unei prime reprize echilibrate, fără ocazii clare de gol, Oscar Ustari, portarul lui Getafe, a salvat un gol gata făcut de Fabiano. Atacantul Sevillei avea însă să puncteze câteva minute mai târziu, când s-a înălţat la colţul lung şi a reluat peste Ustari centrarea lui Adriano.

Al doilea gol a venit în minutul 80, când Jesus Navas a pătruns în careu şi centrarea lui la firul ierbii a fost deviată de piciorul lui Mario pe lângă Ustari.

Atletico Madrid întâlneşte Racing Santander pe teren propriu în prima manşă a celeilalte semifinale, joi seara.