Antena 3 CNN Sport Fotbal extern VIDEO. BĂTAIE GENERALĂ în timpul unui meci de fotbal din Africa de Sud

VIDEO. BĂTAIE GENERALĂ în timpul unui meci de fotbal din Africa de Sud

Sursa foto: Foto: football411.com
27 Oct 2013   •   12:20
Meciul din etapa a opta a campionatului Africii de Sud dintre Kaizer Chiefs şi Orlando Pirates, scor 1-1, a fost marcat, sâmbătă, de o încăierare generală între jucătorii celor două echipe din Soweto, informează AFP, conform Mediafax.
În repriza a doua, Willard Katsande de la Kaizer Chiefs şi Andile Jali de la Orlando Pirates au început să se bată iar imediat s-a iscat o încăierare generală între jucători, arbitrul reuşind să restabilească ordinea după câteva minute de confuzie.
Potrivit imaginilor televizate, un jucător de la Kaizer Chiefs a fost lovit cu piciorul în faţă de un adversar, însă arbitrul nu a acordat niciun cartonaş.

La meci au asistat aproximativ 80.000 de spectatori.