Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după 1-0 cu CSMS Iaşi

de M.T.    |    28 Oct 2014   •   22:55

Steaua este a doua echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a reuşit să câştige cu 1-0 meciul cu CSMS Iaşi, disputat în deplasare.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Nicuşor Stanciu, în minutul 89, într-un moment în care se părea că meciul se îndreaptă spre prelungiri.

Tehnicianul roş-albaştrilor, Costel Gâlcă, a folosit o echipă cu multe rezerve, în condiţiile în care vineri este programt derbyul cu Dinamo.

La Steaua a revenit Alexandru Bourceanu, care a fost indisponibil până acum din cauza unei accidentări.

Tot marţi, în primul meci al optimilor de finală, CS Mioveni a produs o mare surpriză, învingând cu 1-0 pe Dinamo.

Celelalte partide din această fază vor avea loc miercuri şi joi.