Antena 3 CNN Sport Off Sport Un portar brazilian înscrie golul victoriei, dar se accidentează grav de bucurie

03 Feb 2011   •   16:40

Portarul Saulo a devenit eroul echipei Sport Recife, după ce a marcat un gol cu capul în prelungirile partidei cu Vitoria. El le-a dat însă şi emoţii coechipierilor săi pentru finalul partidei, accidentându-se stupid în timp ce îşi manifesta bucuria marcării golului.

Accidentarea îl va ţine departe de teren şase luni de zile! El intrase pe teren doar pentru că titularul Magrao era accidentat, iar acum va fi operat pentru ruptură a ligamentelor încrucişate anterioare.

Saulo a părăsit careul pentru a aduce victoria cu 2-1 pentru Sport Recife, cu o lovitură de cap în urma unui corner, dar şi-a întors grav genunchiul drept în timp ce alerga în spatele porţii pentru a se bucura alături de fani. Accidentarea a fost cu atât mai nefericită cu cât formaţia sa efectuase toate cele trei schimbări, astfel că în ultimul minut de joc a folosit un atacant între buturi.