Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Auto/Moto Daniel Ricciardo A CÂŞTIGAT MP al Ungariei

Daniel Ricciardo A CÂŞTIGAT MP al Ungariei

Sursa foto: Foto: Agerpres/Xinhua
27 Iul 2014   •   17:49
Pilotul australian Daniel Ricciardo (Red Bull) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Ungariei, a 11-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat în ordine de spaniolul Fernando Alonso (Ferrari) şi de britanicul Lewis Hamilton (Mercedes).
Pe locul 4 s-a clasat germanul Nico Rosberg (Mercedes), brazilianul Felipe Massa (Willimas) a fost al cincilea, iar finlandezul Kimi Raikkonen (Ferrari) a trecut linia de sosire al şaselea.
Pe locurile 7-10 s-au clasat în ordine germanul Sebastian Vettel (Red Bull), finlandezul Valtteri Bottas (Williams), francezul Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) şi britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes).
În urma acestor rezultate, clasamentul piloţilor (primele zece poziţii) este următorul:
10-11. Sauber, Caterham 0.
În Formula 1 urmează o pauză de o lună. Marele Circ se va relua la 24 august, cu Grand Prix-ul belgian de la Spa-Francorchamps.