Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 23 ore si 37 minute
Un șofer de TIR din România a fost surprins pe camerele de luat vederi instalate pe Autostrada A10 din Italia în timp ce conducea beat, pe contrasens.
Filmarea a ajuns în posesia autorităților și pe imagini se vede cum românul face slalom printre mașini, pe Autostrada A10, scrie Corriere della Serra.
Șoferul a fost prins de autorități și testat cu etilotestul, iar bărbatul a fost descoperit cu o alcoolemie de 1,8 mg/l în aerul expirat. Acestuia i-a fost confiscat TIR-ul și a primit o amendă de 6 500 de Euro.