Povestea unei laureate Nobel despre supraviețuirea în România lui Ceaușescu: „Securitatea era o colosală Stație a Fricii”
Publicat acum 4 ore si 25 minute
Este din nou aglomerație la metrou, vineri dimineață.
Sute de călători au rămas pe peron la Piața Victoriei, accesul pe peron pe Linia 2, spre Pipera, făcându-se cu dificultate.
Metrorex nu a oferit explicații privind aglomerația, singurele anunțuri fiind legate de folosirea tuturor ușilor, precum și permiterea călătorilor să iasă din trenuri.
Trenurile circulă în program normal și nu au fost raportate incidente