Amenințată de flota americană din Caraibe, Venezuela crește numărul soldaților. "Nu vom permite invazia unei forțe imperialiste"
Publicat acum 2 ore si 19 minute
În Sicilia, serviciile de urgenţă din oraşul Palermo şi regiunea înconjurătoare au anunţat că au fost apelate de sute de ori în urma ploilor torenţiale.
Departamentul de pompieri a declarat duminică dimineaţa că a fost solicitat din cauza inundaţiilor, deşi nu au fost raportate pagube grave.
Agenţia de meteorologie a anunţat că în regiunea Tirolul de Sud, nordul Italiei, au fost înregistrate precipitaţii abundente în ultimele 24 de ore.
Aproape 50 de litri de ploaie pe metru pătrat au căzut de sâmbătă dimineaţa până duminică dimineaţa în partea de nord-est a provinciei, lângă graniţa cu Austria.