Kelemen Hunor explică acordul cerut de Nicușor Dan: „Singura soluție este să susținem un guvern PSD monocolor curat ca lacrima”
Publicat acum 4 ore si 27 minute
Grupurile PSD și ALDE din Camera Deputaților au depus luni o moțiune împotriva ministrului Agriculturii, Achim Irimescu, intitulată „Cel mai mare dezastru în agricultura românească din perioada posdecembristă”.
Anunțul a fost făcut în plen de președintele forului, Valeriu Zgonea.
El a precizat că moțiunea va fi verificată în ședința Biroului permanent și probabil săptămâna viitoare va fi discutată.
Anterior, președintele PSD, Liviu Dragnea, a afirmat că el a semnat primul moțiunea simplă pe agricultură.