Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 14 ore si 32 minute
Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei, a ajuns, sâmbătă, la Crucea de pe Caraiman, însă la un moment dat, i s-a făcut rău.
Majestatea Sa se afla pe Muntele Caraiman pentru o ceremonie militară și religioasă. Se împlinesc 90 de ani de la inaugurarea Crucii de pe Caraiman, ridicată la inițiativa Reginei Maria.
„Drumul a fost greu, obositor, de apreciat efortul pe care l-a făcut. A fost printre puținele persoane care au venit pe jos până acolo. Cred că a parcurs mai bine de o oră, iar efortul pe care l-a depus se cunoaște”, a spus salvamontul Gheorghe Haiduc, pentru Antena 3.
Citește și: Majestatea Sa Margareta, la ceremonia de la Crucea Caraiman