Antena 3 CNN Coronavirus Primul rezultat la retestarea bebelușilor de la Maternitatea Odobescu din Timișoara este negativ

Primul rezultat la retestarea bebelușilor de la Maternitatea Odobescu din Timișoara este negativ

<1 minut de citit Publicat la 18:47 07 Apr 2020 Modificat la 18:47 07 Apr 2020
Sursa foto: Pixabay.com

Primul rezultat după retestarea celor 10 bebeluși de la Maternitatea Odobescu din Timișoara este negativ.

Potrivit unor surse medicale, unul dintre cei 10 bebeluși depistați pozitiv cu Covid-19 a primit, la cea de-a doua testare, rezultatul negativ, potrivit Mediafax.

Este vorba despre rezultatul analizelor singurului bebeluș din cei 10 care a mai rămas în spital. Bebelușul e născut prematur.

La Maternitatea Odobescu din Timișoara 10 bebeluși au fost diagnosticați cu noul COVID-19. Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, a cerut Direcției de Sănătate Publică Timișoara verificări urgente.

Procurorii au deschis un dosar penal în cazul bebelușilor infectați cu noul coronavirus de la Maternitatea Odobescu din Timișoara.

Citește mai multe din Coronavirus
» Citește mai multe din Coronavirus
TOP articole