Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet Celtics egalează scorul general în finala NBA cu Lakers, după 96-89 la Boston în meciul patru

11 Iun 2010   •   15:36

Glen Davis a ajutat Boston Celtics să egaleze scorul general în finala cu Los Angeles Lakers, scor 2-2, după ce a înscris 18 puncte în victoria cu 96-89 de joi noapte. "M-am simţit ca o bestie. O să fiu sincer cu voi, am simţit că nimic nu mă poate opri", a declarat cel poreclit Big Baby.

Davis a înscris cinci puncte şi Ray Allen alte patru în timpul seriei de 9 puncte la 0 în ultimul sferte de oră, când Celtics a transformat un deficit de două puncte într-un avans de 71-64 cu opt minute înainte de final.

De partea cealaltă, Kobe Bryant a înscris 33 de puncte şi Pau Gasol a bifat 21 de puncte şi 10 recuperări pentru campioana en-titre. Jocul cinci al finalei NBA se va disputa tot la Boston Garden, după care seria continuă o partidă la Los Angeles şi, dacă mai este nevoie, o a şaptea partidă tot pe Staples Center.