Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet Gasol şi Bryant, adevăraţii "războinici": LA Lakers - Golden State 107-83

Gasol şi Bryant, adevăraţii "războinici": LA Lakers - Golden State 107-83

01 Noi 2010   •   11:58

Starurile Kobe Bryant şi Pau Gasol au ajutat Los Angeles Lakers să obţină a treia victorie consecutivă în noul sezon, scor 107-83 cu Golden State Warriors.

Spaniolul Gasol a condus ostilităţile cu 26 de puncte şi 12 recuperări, în timp ce Bryant a reuşit 20 de puncte şi şapte recuperări în cele doar 27 de minute de joc.

Lakers a început în forţă partida, conducând cu 34-14 în primul sfert, astfel că a zecea victorie consecutivă în faţa lui Golden State nu a surprins. Monta Ellis a înscris 20 de puncte pentru Warriors, care au început sezonul cu două victorii, dar care au fost nevoiţi să joace fără Stephen Curry în meciul cu campioana en-titre.