Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet LeBron James doboară un nou record în victoria ?Cavalerilor? la New Jersey (VIDEO)

LeBron James doboară un nou record în victoria ?Cavalerilor? la New Jersey (VIDEO)

19 Noi 2008   •   12:28

Cavaliers a câştigat a opta partidă la rând şi LeBron James a doborât unul dintre recordurile lui Kobe Bryant în NBA, într-un meci în care Cleveland a câştigat cu 106-82 meciul cu New Jersey Nets.
O evoluţie excelentă în sfertul trei i-a pus pe ?cavaleri? la conducerea partidei, ei ajungând astfel la un record de 9 victorii şi 2 înfrângeri şi fiind la un pas de campioana NBA, Boston Celtics, care deţine şefia în Conferinţa de Est.
James a înscris 31 de puncte şi a ajutat Cleveland să se desprindă în sfertul trei, după ce New Jersey, care a ajuns la 4 victorii şi 6 înfrângeri, a avut un start mai bun de joc.
James, care a înscris 15 puncte numai în primul sfert, a devenit cel mai tânăr jucător care a înscris 11.000 de puncte în cariera sa, la 23 de ani şi 323 de zile, fiind cu un an mai tânăr decât era Kobe Bryant când a atins această bornă pentru Lakers.