Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet Regal ?King James?: 41 de puncte în 39 minute

Regal ?King James?: 41 de puncte în 39 minute

09 Noi 2008   •   14:47

Cavalerii din Cleveland s-au impus pe terenul taurilor. Un succes datorat în mare parte unui LeBron James excepţional, autor a 41 de puncte în 39 minute de joc.
După cele 55 de puncte ale lui Tony Parker, a venit vreme lui LeBron James să intre în statistici. El i-a condus pe Cleveland Cavaliers spre victorie pe terenul lui Chicago Bulls, pentru un scor final ce avea să arate 97-106.
O prestaţie de mare clasă din partea lui King James, care permite Cleveland să păstreze distanţa şi să încline definitiv balanţa în sfertul patru , remontând un handicap de trei puncte pentru a se distanţa la nouă spre final. De partea taurilor, eforturile lui Deng şi Gordon nmu au fost de ajuns. Chicago, neînvinsă pe teren propriu până acum, cedează primul meci acasă.
Succes în deplasare şi pentru Phoenix Suns care au întâlnit pe Milwaukee Bucks, scor final 99-106.