Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Flavius Koczi a obţinut „aurul“ în finala de la sol, la Cupa Mondială de la Zibo

Sursa foto: Foto: Mediafax
08 Apr 2012   •   18:34

Gimnastul Flavius Koczi a obţinut, duminică, medalia de aur în finala de sol şi pe cea de bronz la sărituri, la Zibo Cup (China), informează Mediafax.

Koczi a primit în finala de la sol nota 15.450. Cu aceeaşi notă a fost recompensat şi americanul Steven Legendre, cei doi împărţind prima treaptă a podiumului.

În finala de la sărituri, Koczi s-a clasat al treilea, cu 15.512. Pe podium au mai urcat Igor Radivilov (16.125) şi americanul Steven Legendre (15.687).

Zibo Cup este singurul concurs individual pe aparate de categoria A din Cupa Mondială, la care au participat aproximativ 50 de gimnaşti, reprezentând 21 de ţări.

În concursul feminin din China, România nu a fost reprezentată.