Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Gol fabulos al maghiarului de 18 ani Mate Kiss în Ungaria U20 - Cehia U20 2-2 (VIDEO)

Sursa foto: mate kiss
07 Oct 2009   •   12:22

Ungaria U20 a obţinut calificarea în sferturile de finală ale Campionatului Mondial FIFA U20, organizat în Egipt. Vecinii noştri s-au calificat în dauna Cehiei U20, după ce scorul la finalul celor 90 de minute regulamentare a fost 2-2, iar meciul a ajuns, în cele din urmă, la loviturile de departajare. Primul gol al ungurilor a fost unul excepţional, marcat de mijlocaşul de doar 18 ani Mate Kiss, de la aproximativ 35 de metri distanţă.
Ungurii au deschis scorul în minutul 15 prin golul lui Kiss, dar Cehia a reveni repede în joc şi a reuşit să întoarcă scorul la 2-1, prin reuşitele lui Jan Vosahlik şi Michael Rabusic. Totuşi, Koman a înscris al doilea gol al Ungariei şi meciul a mers în prelungiri şi apoi la loviturile de departajare, unde maghiarii au obţinut calificarea cu 4-3.