Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Grupa B. Valencia, Lille şi Genoa se luptă până în ultima etapă pentru calificare

03 Dec 2009   •   00:02

Valencia a învins categoric OSC Lille, cu 3-1, şi a devenit favorită pentru a ajunge în 16-imile Europa League, însă calificarea este departe de a fi jucată. Joaquin a fost autorul unei duble, înscriind în minutele 3 şi 32, iar Juan Mata a făcut 3-0 în minutul 53, pentru ca scorul final să fie stabilit de Chedjou, în minutul 90.

În celălalt meci al grupei B, Slavia Praga şi Genoa au remizat, scor 0-0, iar cehii au ieşit astfel din cursa pentru primăvara europeană. Genoa, de partea cealaltă, are nevoie de o victorie în meciul direct cu Valencia sau de un rezultat de egalitate coroborat cu înfrângerea lui Lille, pe teren propriu, cu Slavia Praga.