Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Speranţele irlandezilor risipite de o controversă pariziană. Franţa merge la CM 2010

19 Noi 2009   •   01:01

Irlanda şi-a văzut speranţele de a ajunge la Cupa Mondială din 2010 risipite la Paris, unde a fost egalată de gazde în prelungiri, iar scorul de 1-1 a trimis Franţa la turneul final din Africa de Sud.

Robbie Keane a şters avantajul de un gol câştigat de francezi în partida tur, în prima repriză, însă William Gallas a punctat într-un mod controversat în prima repriză de prelungiri a partidei, după ce Thierry Henry a făcut un henţ în faza anterioară golului ce a trimis Franţa la ?mondiale?.