Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Stuttgart, egal pe teren propriu înainte de meciul cu Unirea. Vezi rezultate Bundesliga

05 Dec 2009   •   23:56

Bayer Leverkusen a rămas pe primul loc în Bundesliga şi a doborât recordul clubului pentru cel mai bun start de sezon, în ciuda faptului că a remizat la Hannover, scor 0-0.

Rămânând neînvinsă în 15 meciuri, Leverkusen a îmbunătăţit performanţa din sezonul 2001-2002, de 14 partide fără înfrângere. Formaţia lui Jupp Heynckes are acum 31 de puncte şi va termina etapa pe primul loc, indiferent de rezultatele de duminică.

Tot la egalitate, însă 1-1, a încheiat şi Vfb Stuttgart partida cu Bochum, ultima înaintea confruntării decisive cu Unirea Urziceni din Liga Campionilor. Serdar Tasci a deschis scorul în minutul 63, dar Christian Fuchs a egalat cu două minute înainte de final din lovitură liberă.

Altfel, Borussia Dortmund şi Eintracht Frankfurt au înregistrat singurele victorii ale zilei, 4-0 cu Nurnberg, respectiv 2-0 cu Mainz.