Antena 3 CNN Sport Off Sport Şi-a salvat echipa de la retrogradare cu un gol de la mijlocul terenului (VIDEO)

Sursa foto: gol
18 Mai 2010   •   16:59

Căpitanul brazilian al formaţiei paraguayene Sol de America a reuşit să îşi salveze echipa de la retrogradare cu un gol de senzaţie reuşit în minutul 80 al partidei cu Olimpia, o aspirantă la primele locuri. Golul lui Inca a venit în minutul 80, dintr-o lovitură liberă din cercul de la mijlocul terenului, mingea mergând direct în vinclu.
Campionatul Paraguayului se apropie de final, iar Sol de America a avut un nou sezon slab. Ameninţaţi cu retrogradarea, cei de la Sol de America aveau nevoie de puncte în deplasarea de la Olimpia, iar veteranul Inca a arătat de ce este căpitan. Şi-a asumat responsabilitatea şi a şutat de la 45 de metri din lovitură liberă, chiar la vinclu. Scorul a fost 2-1, iar Sol de America s-a salvat de la retrogradare.