Antena 3 CNN Sport Tenis Horia Tecău şi Robert Lindstedt au câştigat primul meci disputat la Turneul Campionilor

Sursa foto: Foto: Mediafax/AFP
de M.T.    |    21 Noi 2011   •   16:50

Horia Tecău şi Robert Lindstedt, cotaţi cu a şasea şansă la victoria finală, au debutat cu dreptul la Turneul Campionilor de la Londra.

Într-un meci din grupa A, perechea româno-suedeză s-a impus în două seturi, scor 7-6, 6-1, în faţa indienilor Mahesh Bhupathi şi Leander Paes, favoriţii numărul 4.

În urma acestei victorii, Tecău şi Lindestedt vor primi câte 22.500 de dolari, sumă care se adaugă celor 30.000 de dolari primiţi pentru participarea la competiţie.

În cadrul aceleiaşi grupe, luni se va mai disputa întâlnirea dintre gemenii americani Bob şi Mike Bryan, principalii favoriţi ai turneului de dublu de la Londra, şi cuplu Juergen Melzer/Philipp Petzscher (Austria/Germania/Nr.7).