Antena 3 CNN Sport Tenis Horia Tecău şi Robert Lindstedt au ratat calificarea în semifinalele Turneului Campionilor

Sursa foto: Foto: Mediafax/AFP
de M.T.    |    25 Noi 2011   •   17:04

Horia Tecău şi Robert Lindstedt au ratat şansa de a se califica în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra, după ce au pierdut ultimul meci disputat în grupa A.

Perechea româno-suedeză a cedat într-o oră şi 8 minute de joc în faţa cuplului Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (Austria/Germania), scor 3-6, 4-6.

Pentru a spera în continuare la calificare, Tecău şi Lindstedt, favoriţi numărul 6, aveau nevoie să câştige măcar un set în meciul disputat vineri.

În celălalt meci din grupa A, fraţii americani Bob şi Mike Bryan, principalii favoriţi, care şi-au asigurat deja locul în semifinale, vor întâlni, perechea indiană Bhupathi/Paes.

Horia Tecău şi Robert Lindstedt, finalişti în acest an la Wimbledon, părăsesc Turneul Campionilor după ce au obţinut o singură victorie, în meciul de debut, disputat împotriva lui Bhupathi şi Paes.