Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Câştigătorii competiţiilor de squash care s-au desfăşurat în acest weekend în Capitală

Sursa foto: Foto:aerosquash.ro
14 Sep 2014   •   22:35

Peste 100 de jucători profesionişti din ţară şi din străinătate s-au întrecut în două mari competiţii de squash care s-au desfăşurat în acest weekend în Capitală.

28 de jucători de squash de talie mondială, din 13 ţări, au ajuns la Bucureşti pentru cea mai importantă competiţie internaţională de squash organizată în România. În final, premiul PSA Internaţional 2014 a fost câştigat de un francez.

Concursul intern, disputat de 80 de jucători din ţara noastră, i-a fost înmânat lui Vasile Hapun, deja multiplu campion al României.

Squash-ul, votat în anul 2003 de către cititorii revistei Forbes drept cel mai sănătos sport, a câştigat adepţi şi în rândul vedetelor Antena 3 şi Antena 1, care s-au duelat în meciuri demonstrative. Deşi n-au avut vreo miză, au dat tot ce au putut pe teren.

Vedetele au fost antrenate de prezentatorul Observatorului Matinal, de la Antena 1, Valentin Butnaru, competitor dar şi prezentatorul concursului de squash.