Ministerul Sănătății cere serviciilor de ambulanță să-și suplimenteze echipajele din cauza codului roșu de caniculă
Publicat acum 2 ore si 35 minute
Aproape 3.000 de oameni din orașul Rovinari protestează față de o decizie dată de Guvern.
Oamenii sunt nemulțumiți de redeschiderea unui depozit de cărbune al termocentralei Rovinari, care funcționează la doar câțiva metri de blocuri.
Cei de la Complexul Energetic Oltenia susțin că în acest depozit se asigură stocurile pentru iarnă, iar închiderea ar afecta siguranța națională.