Un TIR care transporta cai de concurs a scăpat de sub control pe A1, în Timiș, și a ajuns pe contrasens. Traficul a fost blocat
Publicat acum 1 ora si 19 minute
O suceveancă a fost trimisă în judecată pentru că a cerut și primit peste 14.000 de lei pentru a angaja o femeie și pe fiica acesteia în Poliția Municipiului Suceava.
Potrivit rechizitoriului, femeia a pretins şi primit sume de bani de la o femeie lăsând-o pe aceasta să creadă că are influenţă asupra unor persoane, cu diferite funcţii în cadrul poliţiei.
Cauza va fi judecată de Tribunalul Suceava.