Monica Anisie: Nu voi pleca din PNL. Am acceptat acest mandat pentru că îmi pasă de Educaţie
Publicat acum 23 minute
Premierul Ludovic Orban spune că autoritățile au supravegheat acțiunile electorale, inclusiv desfășurarea alegerilor.
”Ce nu am putut supraveghea, pentru că nu aveam cum, e uman, sunt petrecerile care au fost organizate după câștigarea alegerilor. Aici le recomand tuturor celor care au participat la astfel de petrecri, indiferent din ce formațiune politică sunt, să se considere ca și cum ar fi posibil infectați, pentru că la aceste petreceri nu s-au respectat regulile și dacă a fost o persoană care era infectată putea să transmită virusul celor cu care a interacționat”, adaugă Orban.