Mesaje de Sf. Constantin și Elena. Urări și felicitări pentru cei care își serbează onomastica în 21 mai
Publicat acum 13 ore si 43 minute
Soția bărbatului ucis la Călărași de doi necunoscuți luați la ocazie a vorbit cu polițiștii. Femeia a fost și ea rănită de cei doi agresori care i-au ucis soțul și se află internată la Spitalul Județean din Călărași.
Ea a reușit să le zică anchetarorilor că au fost atacați din spate și este în stare de șoc. Bărbatul a fost, de asemenea, înjunghiat, dar rănile i-au fost fatale, potrivit libertatea.ro.
Două persoane, soț și soție, au fost înjunghiate de doi bărbați pe care i-au luat în mașina lor, după ce au făcut autostopul.
Șoferul i-a luat la ocazie pe cei doi tineri necunoscuţi din comuna Dragalina, iar la destinaţie, în comuna Perişorul, bărbatului i-a fost tăiat gâtul și a murit, în timp ce soția sa a fost rănită.