Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 20 ore si 22 minute
Fenomenele extreme au lovit din nou România. În Curtea de Argeş, vântul a smuls acoperişuri, iar grindina a acoperit străzile cu un strat de gheaţă.
În Bistriţa însă, a fost cod roşu de furtună. Acolo ploile torenţiale au făcut prăpăd, iar locuitorii au fost avertizați prin sistemul RoAlert să fugă din calea apelor.
Sunt fenomene la care trebuie să ne aşteptăm şi în următoarele luni, avertizează meteorologii, care anunţă o vară a extremelor, cu valuri de caniculă şi furtuni viol.