Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal CSM București, eliminată din Cupa EHF la handbal masculin

CSM București, eliminată din Cupa EHF la handbal masculin

Sursa foto: Foto: Facebook / CSM Bucuresti Oficial
15 Oct 2016   •   22:56

CSM Bucureşti, vicecampioana României, a fost eliminată neaşteptat din Cupa EHF la handbal masculin, după ce a fost învinsă de formaţia croată RK Zamet cu scorul de 27-21 (13-15), sâmbătă, la Rijeka, în manşa a doua a turului secund preliminar al competiţiei.

CSMB a ratat calificarea în faza următoare după o repriză secunde foarte slabă. Echipa antrenată de Zvonko Sundovski, învingătoare în prima manşă cu 29-23, conducea cu 15-13 la pauză şi părea să obţină o calificare la pas în turul al treilea preliminar. Însă, CSMB a marcat doar 6 goluri în partea secundă, primind 14. În cele din urmă, scorul general a fost egal, 50-50, dar croaţii merg mai departe graţie numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.

Sursă: Agerpres