Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Cupa Cupelor. Steliştii au câştigat prima manşă în sferturile de finală

Cupa Cupelor. Steliştii au câştigat prima manşă în sferturile de finală

27 Mar 2010   •   20:17

Norocul de la tragerea la sorţi, unde a evitat echipe din Spania, Germania sau Franţa, s-a concretizat pentru Steaua în prima manşă a sferturilor de finală din Cupa Cupelor la handbal masculin, unde a învins cu 31-26 formaţia HC Kolubara.

Steliştii au început slab partida cu formaţia din Serbia, dar şi-au revenit pe parcurs şi au obţinut un avantaj modest în vederea partidei retur. Marcatorii echipei steliste au fost Georgescu 11 goluri, Vujadinovici 5, Stavrositu 4, Cian 4, Stamate 4, Manea 1, Dinescu 1, Săulescu 1, în timp ce pentru oaspeţi s-au remarcat Rakcevici 7 goluri şi Milicevici 6.

Formaţia românească va avea un meci dificil peste o săptămână, sâmbătă, când este programat returul pe terenul liderului actual din Serbia.