Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal HCM, învinsă de Chekhovskie Medvedi în Ligă cu 32-37. Este a treia înfrângere a constănţenilor

Sursa foto: hcm constanta
19 Noi 2009   •   20:49

Echipa de handbal masculin HCM Constanţa a înregistrat a treia înfrângere din şase meciuri în grupele Ligii Campionilor. Campionii României au fost învinşi, joi, în Rusia de Chekhovskie Medvedi cu scorul de 37-32, după un meci controlat mai ales după pauză de adversari. Rezultatul o lasă pe HCM pe locul al patrulea în Grupa A, ultimul care asigură calificarea în optimile de finală.
Ruşii de la Chekhovskie Medvedi au început foarte bine meciul şi au avut repede un avantaj de cinci goluri, dar constănţenii au revenit până la pauză, iar scorul era 17-19 pentru români. Handbaliştii români nu au putut menţine, însă, ritmul şi în retur, iar Chekhovskie a revenit până la final, impunându-se la cinci goluri.
Principalii marcatori au fost, potrivit Mediafax, Toma pentru Constanţa, cu 9 goluri, şi Rastvortsev de la ruşi cu 8 goluri.