Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Steaua a ratat calificarea în finala Cupei Cupelor la handbal după 23-32 cu Granollers

Sursa foto: vujadinovic
02 Mai 2010   •   16:38

Victoria bucureştenilor din prima manşă a semifinalei, 32-28, nu a mai contat după disputarea returului. Pe teren propriu, Fraikin BM Granollers s-au descurcat mult mai bine şi au câştigat la nouă goluri, calificându-se fără mai probleme în ultimul act. Spaniolii vor disputa finala în compania echipei germane VfL Gummersbach.
Plini de speranţe, dar şi nevoiţi să fie foarte atenţi pentru a proteja avantajul fragil din meciul tur, steliştii au clacat în Spania şi au avut o apărare sub standardul necesar. În ciuda jocului bun din finalul primei reprize, care a dus la o diferenţă de doar trei goluri la pauză, 12-15, românii s-au pierdut complet în al doilea mitan şi au fost depăşiţi categoric. Ratările elevilor lui Bozo Rudici le-au dat adversarilor posibilitatea să se distanţeze până la nouă goluri, la care s-au şi oprit, potrivit Mediafax.
Principalii marcatori ai Stelei:
Georgescu 7 goluri, Dinescu 5, Novanc 3, Vujadinovici 2, Cian 2, Stavrositu 2, Savenco 1, Manea 1