Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Valentina Elisei a revenit pe teren pentru Oltchim după ruptura de ligamente

Valentina Elisei a revenit pe teren pentru Oltchim după ruptura de ligamente

Sursa foto: valentina elisei
22 Apr 2010   •   21:53

Oltchim Râmnicu-Vâlcea a recâştigat-o pe extrema stângă accidentată grav, în urmă cu şase luni, în timpul unui meci din Liga Campionilor cu Zvezda Zvenigorod. Jucătoarea suferise pe 1 noiembrie o ruptură a ligamentelor încrucişate de la genunchi şi a fost operată în Belgia pentru corectarea problemei. Valentina Elisei Ardean a jucat 24 de minute joi, în partida de la Deva câştigată de vâlcence cu 36-29.
Meciul din deplasare cu CSM Cetate Deva, câştigat de Oltchim cu scorul de 36-29 (20-14) a însemnat pentru echipa lui Radu Voina revenirea pe teren a Valentinei Elisei, una dintre extremele cele mai temute din Europa. Ea a fost introdusă în minutul 18, la o aruncare de la 7 metri, şi a jucat până în minutul 42, părăsind terenul cu două goluri marcate.
Următorul meci al Oltchimului este cel din deplasare de la Zalău, de sâmbătă, cu Silcotub, echipa lui Gheorghe Tadici. Luni, vâlcencele vor întâlni Ştiinţa Baia Mare într-un meci jucat tot în deplasare.