Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Del Piero a înscris patru goluri într-un meci, pentru prima oară în carieră

Del Piero a înscris patru goluri într-un meci, pentru prima oară în carieră

Sursa foto: Foto: Agerpres/AP
19 Ian 2013   •   17:09

Fostul internaţional italian Alessandro Del Piero a reuşit, sâmbătă, pentru prima dată în carieră să înscrie patru goluri într-un meci, la partida câştigată de Sydney FC, cu scorul de 7-1, în faţa formaţiei Wellington, în campionatul Australiei, informează AFP.

Del Piero a marcat primele trei goluri în decurs în 19 minute (în minutele 20, 23 şi 39) şi pe al patrulea în repriza a doua, în minutul 70. De asemenea, el a reuşit la acest joc două pase decisive.

"Mă simţeam bine, relaxat. Este o zi de neuitat. Cu siguranţă e o zi bună, după ce am înscris patru goluri", a declarat italianul.

Victoria de sâmbătă este cea mai categorică a echipei Sydney FC de la înfiinţarea clubului, în 2004.