Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Ghioane a marcat un gol ca la campionatele de fotbal pe plajă pentru Dinamo Kiev (VIDEO)

Sursa foto: tiberiu ghioane
26 Sep 2009   •   15:51

Internaţionalul român Tiberiu Ghioane nu conteneşte să impresioneze şi a oferit o nouă demonstraţie a calităţilor sale vineri, când a înscris un gol minunat în victoria cu 2-0 a lui Dinamo Kiev contra celor de la Zorya Lugansk.
Ghioane nu a fost titlular în partida Dinamo Kiev - Zorya Lugansk, intrând în teren abia în minutul 58. Cu toate acestea, mijlocaşul revenit la echipa naţională în mandatul lui Răzvan Lucescu a avut timp să înscrie un gol cu o execuţie acrobatică, la care portarul a rămas fără reacţie. Golul lui Ghioane din minutul 71 a venit la scorul de 1-0 pentru campionii Ucrainei, după ce căpitanul Artem Milevski deschisese tabela în minutul 22.

În urma acestui rezultat, Dinamo Kiev a acumulat 22 de puncte în campionat, cu cinci mai multe decât rivala Şahtior Doneţk, care are însă o partidă restantă de jucat.