Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Ibrahimovic înscrie la debut şi Barca începe cu dreptul noul sezon din La Liga (VIDEO)

01 Sep 2009   •   16:41

Barcelona a început lupta de apărare a titlului în La Liga cu o victorie lejeră pe Camp Nou. Echipa lui Pep Guardiola a învins cu 3-0 pe Sporting Gijon, golurile lui Bojan Krkic, Seydou Keita şi nou-venitului Zlatan Ibrahimovic stabilind soarta partidei.

Krkic a deschis scorul în minutul 18, cu o lovitură de cap din plonjon, după centrarea lui Keita. Acesta din urmă a făcut 2-0 cu trei minute înainte de pauză, când s-a înălţat în careu şi a trimis în plasă centrarea lui Dani Alves. Ibrahimovic şi-a marcat şi el debutul cu un gol tot cu capul, cu opt minute înainte de final.