Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Milan -Bologna 1-0. Seedorf salvează onoarea milanezilor. Rezultate Italia (VIDEO)

Sursa foto: Clarence Seedorf
20 Sep 2009   •   19:12

Un gol al veteranului olandez Clarence Seedorf în a doua repriză a dus la victoria la limită a Milan, 1- 0, cu Bologna pe San Siro.
În pofida faptului că au avut mingea majoritatea timpului, Milan a avut nevoie de 75 minute pentru a închide meciul cu Bologna. Meciul l-au deschis gazdele cu multe ocazii în primele minute, deja din minutul 3, Huntelaar având şansa unui gol.
Echipa lui Leonardo juca avansat şi plină de energie, iar ocaziile au fost multe, dar milanezii nu au putut prinde plasa porţii adverse. Prima şansă pentru oaspeţi a venit abia la jumătatea primei reprize, de altfel şi singura.
După pauză, Milan a venit cu acelaşi apetit, dar din nou părea că vor repeta soarta meciului cu Livorno, fără gol, din ultima etapă.
Seedorf a lovit în minutul 75, după o cursă pe partea stângă, când nu a găsit pe nimeni cu care să joace şi a trecut de fundaşul Raggi pentru a-şi încerca norocul la poartă. El a stabili şi scorul final.