Antena 3 Sport Fotbal extern Pandurii, Astra şi Petrolul şi-au aflat adversarii în play-off-ul Europa League

Pandurii, Astra şi Petrolul şi-au aflat adversarii în play-off-ul Europa League

09 Aug 2013   •   14:16
Pandurii, Astra şi Petrolul şi-au aflat adversarii în play-off-ul Europa League
Sursa foto: Foto: UEFA.com

Astăzi a avut loc, la Nyon, tragerea la sorţi a play-off-ului Europa League, la care au luat parte şi trei echipe româneşti: Pandurii Târgu Jiu, Astra Giurgiu şi Petrolul Ploieşti, niciuna dintre ele nefiind cap de serie.

Pandurii va întâlni formaţia Braga din Portugalia . Petrolul va juca în compania celor de la Swansea din Anglia, în timp ce Astra va încerca să se califice în grupele Europa League în faţa echipei Maccabi Haifa din Israel.

Meciurile din play-off sunt programate pe 22 şi 29 august, câştigătoarele dublelor manşe calificându-se în faza grupelor. Tragerea la sorţi a grupelor va avea loc la 30 august, la Monaco.

Iată programul play-off-ului Europa League:

Kuban Krasnodar (Rusia) - Feyenoord (Olanda)
Zulte Waregem (Belgia) - APOEL Nicosia (Cipru)
Rapid Viena (Austria) - FC Dila Gori (Georgia)
Tromsø IL (Norvegia) - Beşiktaş Istanbul (Turcia)*
Pandurii Târgu Jiu (România) - SC Braga (Portugalia)

Apollon Limassol (Cipru) - OGC Nice (Franţa)
FC Aktobe (Kazahstan) - Dinamo Kiev (Ucraina)
Swansea City (Anglia) - Petrolul Ploieşti (România)
Atromitos (Grecia) - AZ Alkmaar (Olanda)
FH Hafnarfjördur (Islanda) - KRC Genk (Belgia)   

IF Elfsborg (Suedia) - FC Nordsjælland (Danemarca)
Śląsk Wrocław (Polonia) - FC Sevilla (Spania)
FC Salzburg (Austria) - VMFD Žalgiris (Lituania)
FK Qarabağ (Azerbaidjan) - Eintracht Frankfurt (Germania)
FC Minsk (Belarus) - Standard Liège (Belgia)

FK Jablonec (Cehia) - Real Betis (Spania)
HNK Rijeka (Croaţia) - VfB Stuttgart (Germania)
Chernomoreţ Odesa (Ucraina) - KS Skënderbeu (Albania)
Maccabi Tel-Aviv (Israel) - PAOK Salonic (Grecia)
St Gallen (Elveţia) - Spartak Moscova (Rusia)

Molde FK (Norvegia) - Rubin Kazan (Rusia)
FK Vojvodina (Serbia) - Şerif Tiraspol (Moldova)
Trabzonspor (Turcia) - FK Kukësi (Albania)
Esbjerg fB (Danemarca) - Saint-Étienne (Franţa)
Grasshopper Zürich (Elveţia) -  Fiorentina (Italia)

Maccabi Haifa (Israel) - Astra Giurgiu (România)
Udinese (Italia) - Slovan Liberec (Cehia)
Dinamo Tbilisi (Georgia) - Tottenham Hotspur (Anglia)
Estoril Praia (Portugalia) - FC Pasching (Austria)
JK Nõmme Kalju (Estonia) - Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina)
Partizan Belgrad (Serbia) - FC Thun (Elveţia)

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0744.882.200 pe Whatsapp sau Signal

×
Parteneri
x close