Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Un antrenor italian a luat la bătaie un jucător advers

Un antrenor italian a luat la bătaie un jucător advers

de M.T.    |    22 Mar 2013   •   19:17

Violenţa în ligile inferioare nu este o caracteristică doar a României. Se poate întâmpla şi la case mai mare, aşa cum a arătat un incident petrecut în Italia, într-un meci din Serie D.

Partida dintre Cosenza şi Vibonese, disputată pe terenul primei formaţii, nu a mers deloc bine pentru gazde, care au fost învinse cu 2-1, după ce la pauză se aflau în avantaj.

Nervii au cedat, iar tehnicianul Cosenzei, Gianluca Gagliardi, a fost eliminat pentru proteste, după ce unul dintre jucătorii săi a încercat să înscrie un gol cu mâna.

Trimis la vestiare de arbitru, Gagliardi a decis să-şi facă singur dreptate câteva minute mai târziu, când a sărit să-l bată pe unul dintre fotbaliştii de la Vibonese, care fusese de asemenea eliminat, după ce a primit două cartonaşe galbene.

Conflictul a fost însă oprit înainte ca situaţia să degenereze, antrenorul fiind calmat, cu greu, e adevărat, de cei care se aflau în apropiere.