Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Ungaria ia medaliile de bronz la CM Under 20 după ce trece de Costa Rica la loteria penalty-urilor(VIDEO)

Sursa foto: ungaria u20
16 Oct 2009   •   22:47

Naţionala Under 20 a Ungariei a câştigat finala mică a Campionatului Mondial de la categoria de vârstă menţionată, după un meci cu Costa Rica terminat la loviturile de departajare. Scorul după 90 de minute fusese 1-1, iar medaliile de bronz au revenit Ungariei după ce jucătorii maghiari au transformat de la punctul cu var de două ori, în timp ce costaricanii nu au înscris nicio dată.
Primele 80 de minute ale finalei mici de la Cairo au fost lipsite de spectacol adevărat, iar Costa Rica a părut să dea lovitura în minutul 81. Cu doar nouă minute înainte de final, Urena a deschis scorul pentru americani, dar norocul a fost de partea Ungariei. Vecinii din Vest au obţinut un penalty în prelungiri, iar Koman a transformat, trimiţând meciul la loviturile de departajare, unde ungurii s-au impus, precum puteţi vedea în imaginile de mai jos: