Circulaţie îngreunată pe DN 2, între Domneşti şi Adjud, din cauza apei de până la 10 centimetri
Şoferii sunt sfătuiţi să circule cu viteză redusă pe DN 2, întrucât, în urma topirii zăpezii, drumul între Domneşti şi Adjud este acoperit de apă, informează, sâmbătă, Centrul Infotrafic.
Pe sensul Adjud - Mărăşeşti al drumului naţional 2 apa de pe carosabil măsoară aproximativ zece centimetri, iar pe celălalt sens cinci centimetri, potrivit sursei citate.
Circulaţia este îngreunată şi pe câteva segmente de pe DN 7 şi DN 73, în judeţul Argeş, întrucât în unele zone se lucrează la drumul deteriorat din cauza deszăpezirii. Astfel, circulaţia rutieră se desfăşoară cu dificultate din cauza lucrărilor de reparaţii pe DN 7, în zona Cotmeana şi pe DN 73, la Mărăcineni.
Antena3.ro
-
O furtună puternică a făcut ravagii în Reşiţa
18 Iul, 10:35 | 1 comentarii
-
Daimler pierde 500.000 de dolari la fiecare Maybach vândut. Mai mult decât costă maşina!
10 Feb, 12:10 | 0 comentarii -
Şoseaua de Centură a Capitalei, închisă pentru deszăpezire. Nu se poate circula nici pe A2. Vezi drumurile cu restricţii
10 Feb, 09:50 | 0 comentarii -
KIA a lansat conceptul Track'ster
09 Feb, 19:15 | 0 comentarii -
GSP.roVIDEO Declaraţia lui Mircea Sandu a determinat 4 echipe să-şi prelungească şederea în Antalya
-
Circulaţie închisă pe A2 Bucureşti-Feteşti şi pe 25 de drumuri naţionale. Vezi lista completă
09 Feb, 10:26 | 2 comentarii -
S-a vândut cel mai scump Ferrari din lume: un 250 GTO
08 Feb, 13:51 | 0 comentarii
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5




.gif)
