Există oameni cărora inima li se oprește în fiecare zi, uneori chiar de zeci de ori. Acum medicii cred că au găsit soluția
Publicat acum 18 ore si 6 minute
În momentul reîncălzirii, unele alimente îşi schimbă compoziţia şi îşi pierd proprietăţile nutritive, multe dintre ele devenind toxice, avertizează specialiștii.
Spanac - Acesta conţine o cantitate mare de nitraţi care se transformă în nitriţi odată ce sunt reîncălziţi.
Ţelina - Este recomandat să tăiaţi ţelina în bucăţi mari, iar când reîncălziţi supa, acestea să fie scoase. .
Ouă - Pot provoca grave probleme de sănătate dacă sunt gătire, iar apoi încălzite din nou.
Pui - Potrivit experţilor, dacă mâncaţi pui după mai mult de 24 de ore de la gătire, puteţi provoca unele probleme digestive destul de grave.
Ciuperci - Când vine vorba de reîncălzire, putem spune cu uşurinţă că ciupercile sunt cele mai periculoase alimente, potrivit adevarul.ro.