Codul Rutier se modifică: Șoferii începători nu vor mai putea conduce, timp de doi ani, mașini considerate prea puternice
Publicat acum 1 ora si 29 minute
Medici puțini, gărzi epuizante, intervenții multe, teama de eșec și de a nu-ți pierde pacientul. Asta trăiesc medicii din România zi de zi, iar acest stres prelungit se transformă, de cele mai multe ori, în sindrom „burnout”.
Fenomenul de burnout înseamnă epuizarea fizică și psihică, ce duce, inevitabil, la scăderea perfomanțelor profesionale și crește riscul de eroare medicală.
Cei care suferă de acest sindrom au viața afectată pe toate planurile, se luptă cu depresia și anxietatea, scrie stiri.tvr.ro.