Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Steaua Rangers a câştigat Cupa României la hochei

Steaua Rangers a câştigat Cupa României la hochei

de M.T.    |    23 Dec 2011   •   09:31

Steaua Rangers Bucureşti a câştigat Cupa României Murfatlar la hochei pe gheaţă, după ce a învins în finala desfăşurată pe Patinoarul ''Dunărea'' din Galaţi pe ASC Corona 2010 Braşov, cu scorul de 4-3.

Este primul trofeu pentru Steaua după o pauză de trei ani şi cea de-a 32-a Cupă a României din palmaresul clubului.

Pentru învingători au marcat Mihai Georgescu, de două ori, Martin Persson şi Evgheni Pisarenko, în timp ce golurile braşovenilor au fost reuşite de Zoltan Kertesz, Attila Borsos şi Levente Zsok.

În finala mică a competiţiei, HSC Miercurea Ciuc a învins fără probleme pe CSM Dunărea Galaţi, scor 15-5, Lubomir Hurtaj reuşind să înscrie de patru ori pentru hargiteni.