Antena 3 CNN Sport Lewis Hamilton, copleșit de emoții. ”Inima mea aproape s-a oprit, de aceea am fost calm”

Britanicul Lewis Hamilton a câştigat, duminică, 2 august 2020, Grand Prix-ul de Formula 1 al Marii Britanii, a patra etapă a Campionatului Mondial de F1. Lewis Hamilton a trecut linia de sosire cu pană și spune că inima aproape i s-a oprit de emoţie.

Sursa foto: Hepta
02 Aug 2020   •   21:00

Am fost foarte calm, nu ştiu de ce, pe final. Mă gândeam: Cât de departe este finalul turului? Dumnezeule, nu am mai păţit niciodată asta în ultimul tur. Probabil că inima mea aproape s-a oprit, de aceea am fost calm”, a spus Hamilton.

Pe locul doi s-a clasat Max Verstappen (Red Bull Racing), iar pe trei a terminat Charles Leclerc (Ferrari).

Lewis Hamilton: Probabil că inima mea aproape s-a oprit

Top 10 este completat de Daniel Ricciardo (Renault), Lando Norris (McLaren), Esteban Ocon (Renault), Pierre Gasly (AlphaTauri), Alexander Albon (Red Bull Racing), Lance Stroll (Racing Point) şi Sebastian Vettel (Ferrari).