Antena 3 CNN Sport Veste proastă pentru fanii Simonei Halep. Tenismena, învinsă în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart

27 Apr 2018   •   16:14

Simona Halep, locul I WTA, a pierdut meciul contra jucătoarei Coco Vandeweghe, locul 16 WTA, cu scorul de 6-4, 6-1, în sefrturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Stuttgart.

Halep servit bine doar până la 4-5, când Vandeweghe a obţinut primul break al meciului. Cu 6-4, după 42 de minute, americanca şi-a trecut setul în dreptul numelui ei de pe tabelă, potrivit news.ro.

În ciuda eliminarii premature, Halep nu este în pericol să-şi piardă locul I în clasamentul WTA.