Antena 3 CNN Actualitate EURO 2020. Suedia-România 2-1. Tricolorii au arătat fotbal o jumătate de repriză

23 Mar 2019   •   20:35

Suedia-România Online Stream Live Video Pro tv Update. Suedia a învins echipa României cu scorul de 2-1 într-un meci desfășurat sâmbătă seara, pe Friends Arena din Solna, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020 la fotbal.

Viktor Claesson a majorat diferenţa în min. 40, cu un şut din marginea careului, după o minge respinsă de apărarea noastră.

Claudiu Keşeru a marcat golul echipei României, cu capul din plonjon, la centrarea lui Răzvan Marin (58).

Suedia-România Online Stream Live Video Pro tv Robin Quaison a deschis scorul în min. 33, trimiţând în plasă din colţul careului mic, de lângă Dragoş Grigore, după centrarea lui Augustinsson.

Suedia-România Online Stream Live Video Pro tv Echipele de start pentru meciul dintre naţionalele Suediei şi României, care va avea loc sâmbătă seara, de la ora 19:00, pe Friends Arena din Solna, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020 la fotbal (Pro TV):

Suedia-România Online Stream Live Video Pro tv Suedia: 1. Robin Olsen - 2. Mikael Lustig, 3. Filip Helander, 4. Andreas Granqvist (căpitan), 6. Ludwig Augustinsson - 10. Emil Forsberg, 7. Sebastian Larsson, 20. Krsitoffer Olsson, 17. Viktor Claesson - 11. Robin Quaison, 9. Marcus Berg. Selecţioner: Janne Andersson.
Suedia-România Online Stream Live Video Pro tv Rezerve: 12. Kart-Johan Johnsson, 23. Kristoffer Nordfeldt - 5. Alexander Fransson, 8. Alexander Isak, 13. Gustav Svensson, 14. Anton Tinnerholm, 15. Sam Larsson, 16. Emil Krafth, 18. Sotirios Papagiannopoulos, 19. Sebastian Andersson, 21. Jimmy Durmaz, 22. Ken Sema.
Suedia-România Online Stream Live Video Pro tv România: 12. Ciprian Tătăruşanu - 6. Cristian Manea, 21. Dragoş Grigore, 22. Cristian Săpunaru (căpitan), 11. Nicuşor Bancu - 3. Tudor Băluţă, 18. Răzvan Marin - 7. Alexandru Chipciu, 10. Nicolae Stanciu, 20. Alexandru Mitriţă - 9. George Puşcaş. Selecţioner: Cosmin Contra.
Rezerve: 1. Costel Pantilimon, 16. Florin Niţă - 2. Romario Benzar, 4. Cosmin Moţi, 5. Dan Nistor, 8. Ianis Hagi, 13. Claudiu Keşeru, 14. Alexandru Cicâldău, 15. Paul Anton, 17. Ciprian Deac, 19. Andrei Ivan, 23. Dennis Man.

Arbitru: Michael Oliver; arbitri asistenţi: Stuart Burt, Simon Bennett; arbitru de rezervă: Paul Tierney (toţi din Anglia)
Delegat UEFA: Ariel Kenneth Scheiman (Israel), observator UEFA pentru arbitri: Jan Carlsen (Danemarca)